Škoda Vagonka má nového šéfa. Stal se jím Martin Bednarz

Novým generálním ředitelem ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation se stal dvaačtyřicetiletý Martin Bednarz. Dříve působil například v kopřivnické automobilce Tatra nebo naposledy ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery.

Martin Bednarz
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Ožana

Ve Škodě Vagonce vystřídal Bednarz Michala Kurtince, který završil v Ostravě tříleté působení a nadále zůstává v představenstvech dceřiných firem Škoda Vagonka, Pars nova a Movo. Potvrdila to mluvčí skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá.

„Hlavním důvodem této změny je další personální posílení skupiny. Úkolem nového ředitele bude dokončení zakázky pro Deutsche Bahn, definice a naplnění strategie dalšího směřování společnosti s ohledem na objem získaných zakázek v rámci celé skupiny.“

Tomáš Ignačák

předseda představenstva společnosti Škoda Transportation

Bednarz je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské, Technické univerzity Ostrava. Působil v manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem, mimo jiné v evropské skupině GCE nebo v České zbrojovce v Uherském Brodě. Dva roky řídil automobilku Tatra.

Před příchodem do firmy Škoda Vagonka, v níž už rovněž dříve pracoval, byl Bednarz generálním ředitelem společnosti Vítkovice Heavy Machinery ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group.

Škoda Vagonka vyrábí elektrické vlaky pro příměstskou dopravu, motorové soupravy nebo osobní přípojné vozy. Společnost je přímým pokračovatelem tradice více než 115leté výroby osobních kolejových vozidel, v roce 2001 se výroba přestěhovala ze Studénky do Ostravy a v roce 2005 firmu ovládla skupina Škoda Transportation.

Elektrické jednotky vyrobené v Ostravě jezdí kromě Česka také v Litvě, Ukrajině nebo Slovensku.