Ministr Ludvík odvolal ředitele Janských Lázní, který byl ve funkci pět měsíců

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) odvolal k 1. září z funkce ředitele Státních léčebných lázní Janské Lázně na Trutnovsku Jiřího Rampoucha. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Rampouch, který stál v čele lázní od letošního dubna, řekl, že považuje rozhodnutí ministerstva za překvapivé a přihlásí se do výběrového řízení.

„V pondělí jsem byl nečekaně pozvaný na ministerstvo, kde mi byl předán dekret o odvolání bez udání důvodů,“ řekl Rampouch. Dodal, že za pět měsíců nebyly k jeho práci žádné výhrady, není si vědom žádných pochybení.

Ministr zdravotnictví Ludvík serveru řekl, že chce ředitele se silným mandátem a na obsazení pozice bude vypsáno výběrové řízení. Rampouch uvedl, že za jeho působení v Janských Lázních se povedla řada změn, například v personální oblasti. „Ta firma je nyní nastartovaná k růstu,“ dodal odvolaný ředitel.

Rampouch před nástupem do čela Janských Lázních působil ve vrcholových manažerských pozicích v Lázních Teplice nad Bečvou a Léčebných lázních Bohdaneč. Předchozího ředitele Rudolfa Bublu odvolal bez udání důvodu k loňskému 30. listopadu tehdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), a to v poslední den svého mandátu. Lázně pak prozatím vedla ekonomická ředitelka Hana Turečková.