Kamery hlídají výšku kamionů před pražskými tunely. Umí varovat řidiče, ale i policii

Počet případů, kdy kvůli příliš vysokému kamionu musela policie uzavřít tunely na pražském okruhu, klesl na polovinu. Může za to kamerový systém, který už téměř půl roku funguje v Lochkovském a Cholupickém tunelu. Kromě jiného totiž umí varovat konkrétního řidiče, že se s autem do tunelu nevejde. V případě, že neposlechne, ukáže konkrétní vůz hned policistům.

Video Zprávy v 10
video

Vysoké kamiony hlídají před pražskými tunely kamery

Ještě před půl rokem doprava na pražském okruhu stála kvůli příliš vysokým nákladním autům i třicetkrát za měsíc. Po rozšíření kamerového systému je to jen dvanáctkrát do měsíce.

Výškový limit do pražských tunelů je 4,5 metru. Sedm přehledových kamer umí přesně určit, kdo ho porušuje – zaznamenávají čelo vozidla, barvu i logo přepravní firmy a náklad.

Další čtyři takzvaně vysokosnímkové kamery neustále sledují i vozidla jedoucí k tunelu. Problematické vozidlo dokáží jednoznačně určit a zkrátí tak i čas případné uzavírky tunelů.

Systém si pochvaluje i policie. Kamery vedle přesného určení vozidla dokáží rozlišit i situace, kdy jde pouze o falešný poplach. Dříve i takové případy dopravu v tunelech zastavily.