Soud poslal do vazby matku dítěte, které skončilo ve vážném stavu v babyboxu a později zemřelo

Soud poslal do vazby matku novorozeněte, které v neděli našli v plzeňském babyboxu, ale o den později zemřelo kvůli vážným vnitřním poraněním. Třicetileté ženě hrozí za vraždu až výjimečný trest. Vazbu soud zdůvodnil tím, že by se žena mohla skrývat nebo utéct.

Ženě hrozí za vraždu až výjimečný trest
Zdroj: ČT24

Dítě zemřelo v pondělí ve fakultní nemocnici. Lékaři u něj zjistili závažná poranění, která nemohla vzniknout při porodu, ale pouze úmyslným cizím zaviněním, uvedli ve středu policisté.

Dítě bylo v babyboxu plzeňské polikliniky nalezeno v kritickém stavu v neděli brzy ráno. Podle předchozích informací mělo na těle podlitiny. Policisté proto začali prověřovat dění kolem babyboxu a vypátrali matku dítěte, kterou po smrti chlapce obvinili z vraždy.

Těhotenství žena utajila i před svou matkou 

Žena podle vyšetřovatelů své těhotenství tajila, dítě porodila doma v koupelně. „Bezprostředně po porodu se za použití hrubého násilí chlapečka snažila usmrtit, v koupelně ji však vyrušila její matka, která o těhotenství své dcery do té doby neměla tušení,“ uvedla krajská policejní mluvčí Markéta Fialová. Dcera pak matku požádala, aby dítě do babyboxu odvezla.

Server iDNES.cz uvedl, že pokud se neobjeví nějaké nové skutečnosti, nebude chlapcova babička obviněna jako spolupachatelka. „Během vyšetřování bylo zjištěno, že matka obviněné, která dítě odvezla do babyboxu, nevěděla o tom, že je zraněné. Přišlo se na to až v nemocnici,“ cituje web policejní mluvčí Fialovou.

Do plzeňského babyboxu byli v neděli během tří hodin vloženi dva chlapci. Druhé dítě je v pořádku.