Moravské Toskánsko chce lákat turisty

Moravské „Toskánsko“ láká. Kyjov chce být turistickým hitem

Kyjov se chce stát branou do Moravského „Toskánska“. Fotogenicky zvlněná krajina láká stále více turistů a fotografů, vznikají proto tematicky zaměřené cyklostezky nebo kalendář. Do regionu míří například japonští turisté.

 

V radniční galerii v Kyjově vystavuje místní fotograf Radek Severa. Právě díky jeho snímkům se o malebné krajině dozvěděli i v zahraničí.

Renomovaný časopis Condé Nast Traveller krajinu dokonce zařadil mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi. Kromě Toskánska a města Palouse na severozápadě USA podobně charakteristické místo na planetě není.

Video Události v regionech (Brno)
video

Moravské Toskánsko láká

Na jih Moravy už jezdí fotit nejen Poláci, Rusové nebo Maďaři, ale také fotografové z Japonska, Jižní Koreje nebo z USA.

A do města tak už míří například japonští turisté. „Většinou přinesou obrázek a chtějí vědět, kde přesně se tady ta fotka dá vyfotit,“ uvedla Dita Hojačová z kyjovského informačního centra.

Město chce zájem lidí o zvlněnou krajinu, kterou proměnila bohatá důlní činnost, využít. Téměř celá oblast je z dob komunismu poddolovaná a šachty se postupně propadají. „Nás ten zájem překvapil a ti lidé, kteří sem přijíždí, nám ukazují to, co bychom možná považovali za běžnou součást našeho života,“ řekl starosta Kyjova František Lukl.

Kromě výstavy město připravilo i kalendář, hotový má už i jeden okruh pro cyklisty. A ještě budou přibývat. Stezky pak dovedou zájemce na místa, odkud bude možné pořídit fotografie.

video Přehledně: Co turistům nabízí Sněžka, Klínovec a Ještěd?
Video Události v regionech (Praha)
video

Přehledně: Co turistům nabízí Sněžka, Klínovec a Ještěd?

video Dovolené jsou tady. Češi na ně stále častěji létají individuálně
Video Události
video

Dovolené jsou tady. Češi na ně stále častěji létají individuálně