Olomoucký Klíč otevřel „multismyslovou“ místnost. Léčit se zde mohou i mentálně postižení

Centrum sociálních služeb Klíč v Olomouci v pátek otevřelo nově zrekonstruovaný objekt v areálu na ulici Dolní Hejčínská. Oprava menší budovy, která byla původně bytem, stála šest milionů korun a probíhala zhruba půl roku. Nachází se zde i speciální „multismyslová“ místnost.

Video Novinky v centru Klíč
video

Novinky v centru Klíč

Takvaný snoezelen, tedy multismyslovou místnost, otevřeli pracovníci zařízení Klíč pro osoby s mentálním i vícenásobným postižením, jak zjistil redaktor České televize Marek Vrlák. Vznikly zde i nové dílny a cvičná kuchyně.

Podobnou multisenzorickou místnost mají také ve Frýdku-Místku či v Klimkovicích. Vhodná je jak pro děti, tak i pro dospělé. Podobných míst, která jsou známá také jako „snoezelenová“, je v celé České republice několik desítek.

Pracovníci Klíče poskytují podporu lidem s mentálním nebo vícenásobným postižením. Služby nabízejí ve spolupráci s rodinou či přirozeným sociálním zázemím klienta formou například denního stacionáře.

Okruh osob, kterým jsou služby Klíče určeny, tvoří mladší i starší děti, dorost či dospělí s mentálním a vícenásobným postižením. Pomoc zde nabízejí rovněž autistům.