Ostrava se chystá na šampionát v krasobruslení. Poslední dva dny má být zcela vyprodáno

Evropský šampionát v krasobruslení v Ostravě bude mít v některých dnech úplně vyprodané hlediště. Podle organizátorů je velká poptávka po vstupenkách na dva závěrečné dny a je reálný předpoklad, že sedmitisícová kapacita Ostrava Arény se minimálně na vyvrcholení šampionátu zcela naplní. Mistrovství Evropy v krasobruslení se uskuteční od 25. do 29. ledna.

„Velký zájem je pro mě až překvapující. Máme spoustu žádostí nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Dneska máme prodáno něco málo přes sedmdesát procent kapacity vstupenek, když vezmu globálně všechny soutěžní dny,“ řekl na středeční tiskové konferenci člen organizačního výboru ME v krasobruslení Stanislav Žídek.

Ve všedních dnech budou organizátoři halu na maximum zaplňovat stěží. Program totiž bude začínat už dopoledne. „Časově to nejde zvládnout jinak. V pracovní dny to bude složité, jsou to denní vstupenky a soutěže musí běžet už dopoledne, kdy spousta lidí pracuje. Na tento mrtvý čas máme dohodu, že přijdou žáci z ostravských škol,“ řekl Žídek.

Naopak na poslední dva dny by se prodalo zřejmě i více lístků. „Velký problém je se sobotou, kdy jsou finálové soutěž tanečních párů a mužů. Jakmile jsme dali do prodeje lístky na sobotní finále a exhibici, vyprodalo se to během čtyř dnů. Takže se snažíme ještě kapacitu nějak zvýšit uvolněním některých blokací,“ dodal Žídek.

Ostravská aréna má běžně kapacitu deset tisíc míst. Pro krasobruslařské ME ale přibližně čtvrtinu zaberou rozhodčí, technické zázemí a povinné rezervace pro mezinárodní federaci. 

Maskotem lednového mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě bude koník. „Bílý kůň je součástí znaku Ostravy a byl od začátku naší prioritou,“ sdělil Žídek.

„Při výběru maskota šampionátu jsme zvažovali dvě cesty. Zda vybrat zcela originálního maskota, anebo zvolit postavičku či zvíře typické pro Ostravu. A vyhrála druhá varianta.“ 

Stanislav Židek

prezident organizačního výboru

Jméno koníka mohli příznivci krasobruslení na oficiálním facebookovém profilu navrhovat do 29. listopadu. Organizační výbor nakonec vybral přízvisko „Axel“.

„Snažili jsme se vybrat jméno, které jasně reflektuje sport, k němuž maskot patří, a lehce se vyslovuje českým i zahraničním fanouškům. Věříme, že se Axel setká s pozitivním ohlasem a fanoušci ho akceptují,“ uvedl prezident organizačního výboru Stanislav Žídek na středeční tiskové konferenci. Jméno pro maskota podle něj navrhlo celkem 229 lidí.

Vstupenky se prodávají od 27. července

Lístky na mistrovství Evropy v krasobruslení jsou v nabídce pro veřejnost od 27. července. K dispozici byly dva druhy lístků - na celý šampionát včetně tréninků i exhibice a pak denní vstupenky. Lístky na kompletní program šampionátu již k dostání nejsou, stejně jako vstupenky na 28. a 29. leden. 

Vstupenky nabízí stránky www.ticketportal.cz a www.ostrava2017.eu/vstupenky.Denní vstupenky jsou rozděleny do tří kategorií podle soutěžního programu. Nejlevnější jsou k dispozici za 200 Kč a nejdražší za 590 Kč. Vstupenky na exhibici stojí mezi 300 a 900 Kč.

„Krasobruslení je mimořádně atraktivní, rodinný sport a my bychom ho opravdu rádi zpřístupnili maximálnímu množství fanoušků. Proto jsme se rozhodli pro cenovou politiku na nižší úrovni, než jakou zvolili organizátoři předešlých šampionátů v Bratislavě a Stockholmu. Zároveň ale ceny stále odrážejí význam akce, neboť ME v krasobruslení bude v roce 2017 nejvýznamnější sportovní událostí v Moravskoslezském kraji a jednou z top akcí v rámci celé republiky,“ uvedl prezident organizačního výboru ME Stanislav Židek.

Šampionát se do Česka vrací po osmnácti letech od mistrovství Evropy v Praze 1999. Soutěžit se bude od středy 25. ledna do soboty 28. ledna, v neděli je na programu exhibice.