Exšéf brněnských strážníků dostal odklad k nástupu do vězení. Má zdravotní problémy

Brněnský městský soud odložil bývalému řediteli brněnských strážníků Jaroslavu Přikrylovi kvůli zdravotním potížím nástup výkonu trestu na půl roku. Přikryl o to soud požádal a ten mu vyhověl. Odpykat by si měl rok a půl vězení za to, že zahlazoval pokuty za dopravní přestupky známým a manipuloval s osobními daty lidí v evidenci městské policie.

Jaroslav Přikryl se opět vyhnul nástupu trestu. Důvod: zdravotní problémy
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

„Půlroční lhůta začne běžet od doby, kdy bude usnesení o odkladu doručeno odsouzenému,“ řekla mluvčí soudu Petra Hovorková. Brněnský soud o věci rozhodl koncem února. Písemné rozhodnutí zatím Přikryl nedostal.

Jaroslav Přikryl si stěžuje na svůj špatný zdravotní stav už dlouho. Jakými zdravotními potížemi trpí, ale mluvčí soudu říci nemůže. Údajně strávil několik uplynulých týdnů v nemocnici. Soud o odkladu rozhodl na základě vyjádření lékařů nemocnice ve vazební věznici v Brně-Bohunicích, kteří prostudovali posudek o Přikrylově zdravotním stavu a dospěli k závěru, že mu nejsou schopni poskytnout péči, kterou potřebuje.

Brněnský soud už jeden půlroční odklad Přikrylovi přiznal – loni. Očekávalo se, že počátkem letošního roku do výkonu trestu nastoupí. Přikryl si opět podal žádost o odklad.

Současně s tím podal Přikryl stížnost k Ústavnímu soudu, kterým chce dosáhnout zrušení odsuzujícího verdiktu. Loni Přikryl neúspěšně podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Od počátku trestního řízení totiž tvrdí, že nepochybil a je nevinný.