Požár skladu na Plzeňsku způsobil stomilionovou škodu

V Příchovicích na jihu Plzeňska v noci vyhořel sklad elektrotechnických dílů. Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn. Výše škody se může ještě v průběhu vyšetřování změnit; příčinu vzniku požáru určí až další šetření a speciální expertízy.

Oheň vznikl ve skladu příchovické firmy ILV, s. r. o., která se zabývá vývojem, výrobou a montáží elektronických dílů, před třetí ranní. Šířil se mezistropním prostorem a vyšplhal se až na střechu.

„Hasiči udrželi oheň v jedné části skladu, místnost vybavenou drahou technologií se jim podařilo zachránit,“ uvedla mluvčí krajského hasičského sboru Pavla Jakoubková. Na sousední administrativní budově obrovským žárem popraskala okna, ale plameny se do ní nedostaly. Další škody napáchaly saze, které pokryly veškeré zařízení uvnitř obou budov.

Na místě zasahovalo devět jednotek, tedy přes 30 hasičů. Před pátou hodinou ráno se podařilo dostat požár pod kontrolu. Hasiči termokamerou vyhledávali horká místa a lokální ohniska dohašovali, dodala mluvčí.

Hasicí plošinu zásoboval hydrant v areálu firmy. Ostatní vodu hasiči na místo dopravovali kyvadlově, čerpací stanoviště zřídili na řece u hřiště. Zásah komplikoval mráz, voda namrzala. Velitel zásahu požádal správu silnic, aby zledovatělý povrch ošetřila posypem. „Po sedmé hodině ráno se na požářišti vystřídaly směny a hasiči začali z budovy odčerpávat hasební vodu,“ řekla mluvčí.

Požár v Příchovicích
Zdroj: ČTK
Autor: Pavel Němeček