Libeňskému mostu hrozí uzavření, obává se Dolínek

Libeňskému mostu, který spojuje pražské Holešovice s Libní, hrozí uzavření. Řekl to náměstek primátorky, který zodpovídá za dopravu, Petr Dolínek (ČSSD). Město přitom stále nerozhodlo o způsobu rekonstrukce stavby, která je léta v havarijním stavu. Náměstek současně pohrozil, že pokud k uzavírce skutečně dojde, vyvodí personální důsledky.

Video Události v regionech (Praha)
video

Událost v regionech: Libeňskému mostu hrozí podle náměstka uzavření

Léta již hrozí Libeňskému mostu zbourání a stavba zcela nového mostu. Současné vedení Prahy 7 je sice proti tomu, rozhodující slovo má ale vedení celého města, které dosud nerozhodlo. Nyní se ale objevil nový problém.  Hrozí i uzavření mostu.

Oznámil to Petr Dolínek, podle kterého na situaci upozornila Technická správa komunikací. Právě ji však náměstek z havarijního stavu mostu viní, a pokud k uzavírce opravdu dojde, hrozí personálními důsledky. „Nemůže město dlouhodobě spolupracovat s někým, kdo nechá most – ne lávku, ne mosteček, ale most – zavřít, protože se o něj sice staral, ale ne tak, aby ho mohl provozovat,“ řekl.

Co s Libeňským mostem dále bude, chtěl na poslední schůzi zastupitelstva probírat městský zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), bod ale do programu neprosadil. Stále tak není jasné, zda bude město opravovat současný most, nebo dá přednost stavbě nového. Situaci ale zkomplikoval návrh na prohlášení mostu památkou. Než ministerstvo kultury rozhodne, Praha musí se stavbou nakládat tak, jako by se na ni ochrana vztahovala.