Brno se zbavuje uzavírek. Během zimy se pojede po D1 plynuleji

Řidičům na dálnici D1 se uleví. Silničáři do večera otevřou úsek mezi Ostrovačicemi a Kývalkou. Na třech kilometrech těsně před Brnem tam připravovali vozovku na pokládku nového povrchu. Na úseku pracovali od června.

Probíhající modernizace na dálnici D1
Zdroj: ŘSD

Omezení mezi 178. a 188. kilometrem na dálnici D1 zmizí dnes do šesté hodiny večer. Silničáři původně avizovali, že bude úsek plně průjezdný až od zítřka, několik měsíců tam pracovali ve středním dělicím pásu. Pro řidiče to však bude jen dočasná úleva. Práce se pouze přes zimu přeruší a začnou opět na jaře. Bylo by obtížné opravy koordinovat s nutnou zimní údržbou.

Důvodem úprav vozovky jsou především nerovnosti. Povrch v daném úseku je z cementobetonových desek a v některých z nich se objevily trhliny. Dalším problémem byly vyjeté koleje nebo nerovnoměrně usazené desky. Silničáři si proto připravili povrch pro modernizaci a rozšíření a na jaře se pustí do hlavních prací. Položí u Kývalky nový povrch, hotovo by měli mít v říjnu 2016.

Modernizace dálnice D1 také pokračuje v úseku mezi Hvězdonicemi a Ostředkem a pak mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. 

Video Studio 6
video

Další část D1 se otevírá

Uzavírky na dálnicích končí

Od včerejšího dne také zmizela uzavírka směrem na Vyškov. Tam silničáři pracovali na středových svodidlech a kvůli omezení řidiči čekali v kolonách i desítky minut. Nepomohli si ani využitím objízdné trasy přes Rousínov, kde se také opravovala vozovka.

Dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem se postupně opravuje od roku 2012, v roce 2017 by mělo být hotovo. Příští rok je v plánu oprava pásu ve směru do Vyškova mezi 199. a 204. kilometrem a mezi 220. a 230. kilometrem. Poté už bude chybět pouze úsek mezi 204. a 210. kilometrem v opačném směru.

Hotová je také oprava hlavního tahu na Bratislavu, kde ve špičce čekali lidé v zácpách i pět hodin. V opravovaném i objízdném úseku byly totiž částečné uzavírky ve stejném termínu.

V Brně a okolí bylo během hlavní stavební sezony 65 uzavírek.