Fotografie z kalendáře mosteckých seniorů

Mostečtí senioři nafotili trendy kalendář. Nepatříme do starého železa, vzkazují

Ve velmi akčních pózách se nechali nafotit mostečtí obyvatelé tamního domova pro seniory. Netradičním kalendářem chtějí světu sdělit, že i v pokročilejším věku chtějí žít aktivní život, na nějž mají stále dostatek sil. Focení skončí za týden, kalendář bude možné zakoupit v prosinci.

 

Ervín Hanzlíček žije v mosteckém domově pro seniory už devět let. Každodenní vaření kávy a sledování televize se ale rozhodl vyměnit za akční dopoledne. Fotografovi pózoval pro speciální kalendář jako vítěz běžeckého závodu.

Pomyslnými atlety se pro tentokrát stali i jeho vrstevníci. A fandili jim ti, kteří se o ně v domově starají. „Nesedí jenom před televizí, neluští ty pověstné křížovky. Jsou vitální, mají smysl pro humor,“ říká Pavla Radová z Městské správy sociálních služeb Most.

Senioři tak chtějí dokázat, že nepatří do starého železa. Focení je pro ně návrat do mládí a berou ho s humorem. „Ti dědečkové a babičky to milují a výborně spolupracují," pochvaluje si spolupráci s mosteckými seniory fotograf Daniel Šeiner.

Výsledný kalendář ukáže seniory v nezvyklých situacích. Jako motorkáře v typickém koženém oblečení, nebo ve westernovém stylu. Nejstarší účastnici je 100 let. Právě bourání zažité představy o starších lidech je cílem projektu.

Video Události v regionech (Praha)
video

UvR: Senioři pózují pro kalendář