Strahovský tunel je opět otevřen, uzavírka skončila o den dříve

Praha - Pražský Strahovský tunel je opět otevřen a průjezdný. Jeho uzavírka kvůli napojení na tunelový komplex Blanka skončila o den dříve, než bylo naplánováno. Více než dvoukilometrový tunel, který je součástí městského okruhu, byl uzavřen od 4. července. „Podařilo se vše urychlit a stihlo se to o 24 hodin dříve. Tunel je již pro dopravu otevřen,“ uvedl mluvčí Inženýringu dopravních staveb (IDS) Pavel Kočiš. 
Strahovský tunel
Zdroj: ČTK Autor: Aerodata

Stavaři a technici jej napojovali na křižovatku Malovanka a na tunelový komplex Blanka. Uzavírka tunelu měla původně skončit v úterý 14. července v 05:00. Strahovský tunel představuje důležité dopravní spojení Prahy 5 a 6. Na Smíchově navazuje na tunel Mrázovka a ústí na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice křižovatkou Malovanka.

Tunelový komplex Blanka, který včetně napojení na Strahovský tunel vyjde na 43 miliard korun, by se po opakovaných odkladech měl otevřít v polovině září. Datum uvedli dodavatelé stavby. Výstavba začala za primátora Pavla Béma (ODS). Severozápadní část okruhu měla být podle plánů otevřena už před čtyřmi lety, stavba se ale protahovala.