Pardubický kraj rozšíří silnici I/35, chce na ní zvýšit bezpečnost

Pardubice - Pardubický kraj vyjednává s ministerstvem dopravy o rozšíření silnice I/35, na které mají přibýt předjížděcí pruhy. Silnice totiž patří mezi nejnebezpečnější v regionu, je přetížená kamionovou dopravou a řidiči tady často riskují.
Video Pardubický kraj rozšíří silnici R35, chce na ní zvýšit bezpečnost
video

Pardubický kraj rozšíří silnici R35, chce na ní zvýšit bezpečnost

Už loni zahájil Pardubický kraj na silnici I/35 bezpečnostní kampaň. Spoty v rádiích, billboardy, vodorovné značení i dvě auta dopravní policie mají zvýšit bezpečnost. Letos by se měla silnice v některých úsecích rozšířit z deseti a půl na jedenáct a půl metru. Předjížděcí pruhy na silnici I/35 by měly vyjít odhadem na 40 milionů korun. Má se jednat o dočasné řešení, protože v roce 2020 už by mohli řidiči jezdit po nové rychlostní trase.

I/35 je dlouho plánovaná rychlostní silnice mezi Libercem a Lipníkem nad Bečvou. Povede přes Hradec Králové a Olomouc. Plánování rychlostní komunikace už léta provázejí spory. Ozývají se jak ekologové, tak především majitelé dotčených pozemků, přes které má silnice vést. Po dokončení má být nejdelší rychlostní silnicí v Česku. Spojnice na Moravu má ulevit přetížené dálnici D1 a zrychlit cestování po republice.