Policie našla při zásahu proti extremistům nástražný výbušný systém

Brno – Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasahovali v průběhu dne po celé České republice v rámci akce proti extremismu. V Brně - Králově Poli v blízkosti ulic Srbská a Herčíkova našli při prohlídce bytu nebezpečný předmět, podle vyjádření hejtmana Michala Haška na sociální síti šlo o nástražný výbušný systém.

„Od rána provádíme úkony trestního řízení na několika místech České republiky, a to kvůli podezření na trestnou činnost související s extremismem,“ uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Předmět nalezený v Brně podle něj policejní technici vyhodnotili jako rizikový, a proto policie přijala „příslušná bezpečnostní opatření“. Jejich charakter nechtěl specifikovat s tím, že podávání informací si vyhradilo dozorující Městské státní zastupitelství v Praze.

„Byl jsem v průběhu dopoledne složkami IZS informován o tom, že dnes při zásahu Policie ČR byl v soukromém bytě nalezen nástražný výbušný systém. Policie ČR za pomoci Hasičského záchranného sboru ČR provedla evakuaci bytoveho domu,“ uvedl Hašek na svém profilu.

Video Policejní zásah proti extremistům v Brně
video

Policejní zásah proti extremistům v Brně

Policejní zásah proti extremistům v Brně

Bez komentáře: Protiextremistický zásah policie v Brně

Policisté uzavřeli okolí jednoho z domů v blízkosti ulic Srbská a Herčíkova v části Královo Pole. Do perimetru několika desítek metrů nikoho nepouštěli. Do jednoho z přízemních bytů šli pyrotechnici ve speciálních oblecích. „Mohu pouze potvrdit, že jsme z bytů v jednom vchodu bytového domu evakuovali čtyři lidi,“ řekla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

Podle sousedů byt obývali dva mladí muži, jeden z nich se měl přistěhovat teprve nedávno. Sousedi je podle svých slov příliš neznali, tvrdí ale, že se do bytu v poslední době celkem často stěhovali různí lidé.

Mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová řekla, že zatím k případu nemůže poskytnout informace, protože je vyšetřování teprve na začátku. Podrobnosti k případu bude moct poskytnout až v příštích dnech. Server Novinky.cz uvedl, že bylo zadrženo zhruba deset lidí.

Zásah komentoval na svém facebookovém profilu hejtman Michal Hašek (ČSSD)
Zdroj: facebook