Tisíce koček v Praze nemají „střechu nad hlavou“

Praha - Podle ochránců zvířat je v Praze stále víc toulavých koček. Přesná čísla sice neexistují, ale podle odhadů se ulicemi hlavního města toulá čtyřicet až sto tisíc koček bez majitele. Kočičí útulky, kde by mohly být kočky umístěny, jsou přeplněné.

„Ročně se umístí kolem zhruba tří set zvířat, toulavých koček jsou ale v Praze desetitisíce,“ upozorňuje Jana Chlanová, předsedkyně Pražského spolku ochránců zvířat. Útulky, které provozují soukromé osoby, s výjimkou jednoho zřízeného městem, kapacitě toulavých zvířat nemohou stačit.

Podle lidí ze spolku ochránců zvířat by měl pražský magistrát toulavé kočky nechat kastrovat, aby se dál nemnožily. Stejného názoru je i spolek ochránců zvířat. „V současné době se žádný projekt celoplošné kastrace a odchytu neřeší, ale samozřejmě, že to do budoucna nezavrhujeme,“ reaguje na jejich požadavky Jiří Wolf, mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

Nadějí pro opuštěná zvířata jsou takzvané umísťovací výstavy, kde si lidé vybírají kočky z několika útulků. Nejbližší se bude konat v neděli 7. října v Hostivaři.