Zažívací potíže v třeboňských lázních nezpůsobila salmonelóza

Třeboň - Zažívací potíže lázeňských hostů v Třeboni jsou pravděpodobně virového původu. Celkem 65 klientů lázní Aurora tento týden trpělo zvracením a průjmy. Laboratorní vyšetření ale vyloučila, že by událost měla souvislost s nedávným výskytem salmonelózy. I tak se lázně, které patří městu, bojí o svou pověst.

Speciální laboratorní vyšetření elektronovou mikroskopií prokázala v biologickém materiálu nález virů, které bývají příčinou zažívacích potíží s převahou zvracení. Onemocnění se šíří mezi lidmi, může být ale kontaminována i voda nebo potraviny.

Hospitalizována byla jedna osoba. Hygienici nařídili přísná opatření, například izolaci osob s potížemi, které tak nemohou docházet na některé procedury. Vedení lázní přistoupilo ke kompletní asanaci celého wellnesprovozu včetně velkého bazénu, který by měl být zprovozněn v úterý. Vyšetřování vzorků a hygienické kontroly v lázních nadále pokračují.

Osm klientů třeboňských lázní Aurora se o velikonočních svátcích nakazilo salmonelózou. Příznaky mělo kolem 30 lidí, deset osob skončilo kvůli tomu na infekčním oddělení českobudějovické nemocnice. Laboratorní testy ale onemocnění prokázaly jen v osmi případech.

Jídlo v restauraci
Jídlo v restauraci