V Dačicích došlo k bitce zastupitelů

Dačice – Rána do obličeje zakončila včerejší bouřlivé zasedání zastupitelstva v Dačicích na Jindřichohradecku. Místostarosta města Pavel Habr se po ukončení diskuse neovládl a napadl jednoho z opozičních zastupitelů, bývalého starostu Ludvíka Fabeše. Oba se teď ale shodují, že útok nebyl důsledkem politických neshod.

Pavel Habr (ODS) říká, že bývalý starosta mluvil neuctivě o jeho nedávno zesnulém otci. To ho prý vyprovokovalo k neadekvátní reakci. „Místostarosta mi vyčítal, že jsem ke komunistům loajální, že jim lezu až kamsi, a já jsem na to odpověděl, že loajálnějšího člověka, než byl jeho táta, jsem nezažil,“ upřesnil Ludvík Fabeš (SNK-ED).

K oděrce na spánku a pohmožděnému oku přijde při zasedání zastupitelstva málokdo. Mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR Jindřichův Hradec Hana Millerová sdělila, že případ se prošetřuje jako přestupek proti občanskému soužití. Přestože k fyzickému útoku došlo mezi zastupiteli v Dačicích poprvé, bouřlivé výměny názorů včetně urážek tam výjimečné nejsou, jak potvrdil Pavel Habr.

Video Reportáž Kristiny Vrkočové
video

Reportáž Kristiny Vrkočové

Největší emoce vyvolává v zastupitelstvu osud místní nemocnice. Postupně omezuje služby a tlak na vedení města se zvyšuje. Bouřlivé bylo rozhodování o jejím pronájmu soukromé společnosti, i o převodu na Jihočeský kraj.

/*json*/{"map":{"lat":49.1655427155,"lng":15.3863525391,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.077464263134,"lng":15.430297851562,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/