Podkrušnohorský zoopark myslí na děti

Chomutov - Školáci z Chomutova a okolí můžou trávit prázdniny v neobvyklém příměstském táboře: Přímo v Podkrušnohorském zooparku mezi výběhy, kde žijí buvoli, velbloudi nebo medvědi. Vedení parku tak chce pomoct rodičům, kteří musí chodit do práce a nemají po ruce babičku na hlídání. Děti v roli táborníků však nečeká jen zábava.

Tábor, ve kterém není ani jeden stan a spát se chodí domů do paneláku. Tak vypadají prázdniny v zooparku. O zážitky ale není nouze. „Děti čeká jízda safari expresem, dále jízda lokálkou Amálkou, bude následovat krmení tuleňů, plavání, koupání, opékání buřtů. Na každý den mají děti v programu něco jiného,“ vypočítává Markéta Buršová z chomutovského Podkrušnohorského zooparku.  

Děti si tento netradiční tábor nemohou vynachválit a ochotně se podřizují jeho pravidlům. „Děti odtud odcházejí nadšené a navíc nemusí trávit čas někde před domem na pískovišti,“ vysvětluje Radka Kubizňáková ze zooparku. „Myslím si, že děti vracíme rodičům šťastné a spokojené,“ dodává ředitelka zooparku Iveta Rabasová.  

Video Reportáž Jana Stuchlíka
video

Reportáž Jana Stuchlíka

Zábava je ale jen jednou částí programu. I na táboře se děti nevyhnou učení. Například podle pantomimických výstupů musí poznat jednotlivé druhy zvířat. Nebo v testu správně určit jednotlivé stromy nebo jejich plody. „Všechno se snažíme dělat zábavnou formou, aby odtud děti odcházely s tím, že měly nějaký zážitek,“ vysvětluje Radka Kubizňáková. 

Letní tábor v zooparku má jen jednu nevýhodu. Je na něj skoro pořadník. „Dokážeme asi nabídnout o něco víc než klasické příměstské tábory někde ve městech,“ domnívá se Radka Kubizňáková. 

Kdo se do neobvyklého tábora nedostane letos v létě, bude mít další šanci. V zooparku tábor otevřou i o zimních a jarních prázdninách.