Je vybavení pardubického bazénu předražené?

Pardubice – Pardubický bazén v této době prochází zásadní rekonstrukcí. Někteří politici na radnici města tvrdí, že jeho vybavení je předražené. Poukazují přitom na konkrétní položky, jako například šatní skřínky, doplňky ve sprchách nebo nerezové zábradlí. Odborná studie ovšem nic podobného nepotvrdila.

Deset šatních skříněk za 197 tisíc a nerezové zábradlí se skleněnou výplní za více než 400 tisíc korun, to jsou jen některé položky z rozpočtu na nové vybavení pardubického bazénu. Náměstek primátorky Pardubic Martin Bílek (SPP) říká, že některé položky jsou nadhodnocené.

Firma RTS vypracovala pro radnici odbornou studii, ta předražení nepotvrdila. Ovšem studie neřeší možné úspory při nákupu vnitřního vybavení aquaparku. Podle radního Bílka by se dalo na rekonstrukci bazénu ušetřit až 50 milionů korun. Skutečnost, že projekt počítá s drahým vybavením budoucího aquaparku, kritizují i zastupitelé města.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Celková rekonstrukce by podle projektu měla stát 500 milionů korun. Radní Jindřich Tauber (ČSSD), který má rekonstrukci bazénu na starosti, tvrdí, že o cenách vybavení bude s dodavatelem stavby jednat.