Srážka policejního auta s osobním - čtyři mrtví

Hluboká nad Vltavou - Čtyři lidé dnes ráno zahynuli při nehodě dvou aut u Hluboké nad Vltavou. Čelně se srazil policejní vůz Škoda Octavia s osobním autem značky Opel, které po střetu začalo hořet. V policejním voze byli dva policisté a civilista, kterého eskortovali, uvedla policejní mluvčí Lenka Holická. V druhém autě cestoval jeden člověk - muž.

Zadrženého muže vezli na protialkoholní záchytnou stanici do Českých Budějovic. Příčinu nehody policisté zatím vyšetřují. Jedna z hlavních vyšetřovacích verzí je, že řidič opelu vyjel do protisměru, kde se střetl s policejním autem. Totožnost řidiče policie zatím nezná.

„Hlavní vyšetřovací verzí je, že červený opel vjel ve vysoké rychlosti do protisměru,“ uvedla k příčině nehody Holická. Nehoda se stala na silnici II. třídy kolem 4:00, zhruba jeden kilometr za Hlubokou ve směru na Týn nad Vltavou. Silnice byla zhruba do 9:00 uzavřena.

Video Reportáž Veroniky Kabátové
video

Reportáž Veroniky Kabátové

/*json*/{"map":{"lat":49.051975,"lng":14.435029,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.051975,"lng":14.435029,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/