V havířovské nemocnici se zastřelil pacient

Havířov - Výstřelem z pistole si vzal život jeden z pacientů na jednotce intenzivní péče v havířovské nemocnici. Policisté zjišťují, jak se vážně nemocný 44letý muž dostal v nemocnici ke zbrani. Za podíl na sebevraždě hrozí dosud neznámému pachateli až tři roky vězení. Další pacienty, kteří s mužem sdíleli pokoj, jeho čin nezranil, kulka z pistole se zarazila do sebevrahova lůžka.

Ticho nemocničního pokoje na jednotce intenzivní péče v Havířově přerušil výstřel z pistole. Ošetřující lékař už svému pacientovi nemohl pomoci. „Jedná se o sebevraždu 44letého muže,“ potvrdila karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Pacient trpěl rakovinou v posledním stádiu.

Přivolaní policisté zjistili, že pistoli ráže devět milimetrů měl pacient legálně, v nemocnici ale neměla co dělat. Podezření padlo na manželku, která ho pravidelně navštěvovala. „Kriminalisté vyslechli manželku zastřeleného muže. Prozatím není obviněna a ani není vedena jako podezřelá osoba,“ uvedla mluvčí Viačková. „Policie ale tuto nešťastnou událost šetří jako trestný čin účasti na sebevraždě,“ dodala.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Vedení nemocnice se k události odmítlo vyjádřit s tím, že jde o záležitost policie. Čeští pacienti už možná brzy budou mít právo rozhodnout se, jestli chtějí přežívat na přístrojích, nebo zemřít. Budou to však muset udělat dopředu, kdy jsou toho ještě schopni, a u notáře. Souhlas bude platit pět let. Změnu obsahuje návrh zákona o zdravotních službách, který už prošel prvním čtením sněmovnou. Pokud začne platit, půjde o jistou obdobu eutanázie.