Nové Město na Moravě opravuje nádraží, chystá se tak na biatlon

Nové Město na Moravě (Žďársko) – Jako ze škatulky opět je nádražní budova v Novém Městě na Moravě. České dráhy se její rekonstrukcí včas připravily na světový šampionát v biatlonu, který bude Nové Město hostit za rok. Následovat bude také rekonstrukce nástupišť, jež patří Správě železniční dopravní cesty, a která budou muset při závodech odolat náporu cestujících diváků. Do února 2013, kdy sportovní akce proběhne, má vzniknout také autobusový terminál.

Zdroj: isifa/LN Autor: Vladimír Šimíček

Rekonstrukce nádražní budovy stála 6,3 milionu korun. Během sportovní akce, na kterou se Nové Město intenzivně připravuje, bude muset odbavit nezanedbatelnou část z 200 tisíc návštěvníků, které organizátoři očekávají – nejenom ty z vlaků, ale také z autobusů.

Stavbaři opravili střechy, zateplili fasádu a výměnili okna a dveře. Odbourána byla i přístavba bytu. Nádraží se tak přiblížilo své původní podobě z počátku minulého století. Na opravu ještě čekají veřejné toalety v drážní budově, které budou v budoucnu sloužit i cestujícím, kteří na plánovaný společný termínál přijedou autobusem.

Zatímco rekonstrukci nástupišť má provést Správa železniční dopravní cesty a novoměstská radnice může pouze doufat, že ji neodloží, výstavbu autobusového terminálu provede město samo. Starosta Michal Šmarda upozornil, že Nové Město požádalo o evropskou dotaci, která by pokryla většinu z 30 milionů korun, které jsou na stavbu potřeba. Šmarda očekává, že rozhodnutí o podpoře projektu padne do poloviny příštího roku.