Dívka vypadla z okna školy, je polámaná v nemocnici

Choustníkovo Hradiště (Trutnovsko) – Z okna internátní školy pro děti s vadami řeči v Choustníkově Hradišti na Trutnovsku vypadla desetiletá dívka. Letěla jedenáct metrů a při dopadu utrpěla kritická poranění. Na místě zasahovali záchranáři, kteří dítě převezli do královéhradecké nemocnice. Zda děvče přežije, není jisté.

Neštěstí se stalo ještě za tmy v základní a mateřské škole pro děti s vadami řeči. „Krátce po sedmé hodině ráno jsme přijali oznámení o pádu desetileté dívenky z okna z výšky asi jedenácti metrů,“ řekla k případu Ivana Ježková, mluvčí královéhradecké policie.

Dívka dopadla na asfaltovou plochu, a když k ní dorazili záchranáři, byla v bezvědomí. Zdravotníci ji z Choustníkova Hradiště transportovali do krajského města vrtulníkem, tam skončila na jednotce intenzivní péče. „Pacientka měla závažná poranění, která vyžadovala zajištění dýchacích cest s umělou plicní ventilací,“ uvedl lékař Abdul Almaviri ze Záchranné služby Královéhradeckého kraje. Dívka utrpěla při pádu vážná poranění mozku, lékaři museli zastavovat vnitřní krvácení. „V tuto chvíli leží na jednotce intenzivní péče a její stav je nadále kritický,“ uvedl lékař Zdeněk Tušl, FN Hradec Králové.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

Okolnosti případu vyšetřuje policie. Kromě verze nešťastné náhody není vyloučena ani varianta, že se dívka snažila z internátní školy utéci. „Vzhledem k vyšetřování nebudeme další podrobnosti k případu zatím komentovat,“ uvedl však policejní mluvčí Udo Ertner.

Speciální škola, do které dívka chodila, je zaměřená na děti s vadami řeči. „Navštěvuje ji asi 50 žáků. Škola funguje velmi dobře a má věhlas v širokém okolí. Všichni jsou z té události tady nešťastní a snaží se vyšetřit, co se vlastně stalo. Bližší informace ale nevím, protože to není obecní zařízení, ale krajské,“ řekl starosta obce Vratislav Vopálka.