Drobné dopravní stavby mají pomoci přetíženému Náchodu

Náchod – Další dopravní opatření, která mají ulevit přetíženému průtahu, chystá náchodská radnice. Za státní peníze zrekonstruuje dva kruhové objezdy a postaví jeden docela nový. Dále obousměrně zprůjezdní tři dosud jednosměrné ulice v centru. Město se tak snaží urychlit průjezd aut, která přijíždějí od Hradce Králové a míří do Polska. Přestože je Náchod přetížen, ministerstvo dopravy neplánuje stavbu obchvatu, radnice se proto snaží pomoci alespoň drobnějšími stavbami a úpravami.

Situace v Náchodě se trochu zlepšila po podzimních změnách značení a úpravě několika křižovatek, podle starosty Jana Birkeho se už netvoří kolony v Pražské ulici ve směru k hranicím. Nadále však v ranní špičce postávají auta u kruhového objezdu u Itálie ve směru od Hronova a Červeného Kostelce. Radnice chce situaci vyřešit s pomocí rekonstrukce sousedního kruhového objezdu u Čedoku. Stavbaři by letos také měli opravit kruhový objezd u Slávie a postavit zcela novou okružní křižovatku u zóny Kaufland nedaleko od hranic. Náklady na kruhové objezdy by měly činit nejvýše 38 milionů korun, zaplatí je stát.

Místní dopravě potom může pomoci změna značení tří ulic v centru města. Obousměrně průjezdná nově bude Poštovní ulice, kterou chce radnice letos rozšířit, značky jednosměrného provozu zmizí i ze dvou ulic u okresního soudu.

Letošními pracemi dopravní změny v Náchodě neskončí, radnice už má naplánovány novinky i na rok 2013 – mají být velmi zásadní. Opravou projde Pražská ulice, silnice od Červeného Kostelce i křižovatka u Itálie. Práce budou podle starosty stát 130 milionů korun.