V Desné oslavili pět let od otevření první dobíjecí stanice

Desná (Liberecko) – Přesně před pěti lety se v městečku Desná na Jablonecku otevřela první veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily v České republice. Dnes již v zemi existují desítky podobných zařízení, do jejichž budování se zapojil třeba i energetický gigant ČEZ.

Dobíjecí stanici umístěnou v objektu Riedlovy vily zřídilo město Desná ve spolupráci s akciovou společností Desko a za přispění Libereckého kraje. Realizací unikátního projektu chtěli desenští radní podle svých slov motivovat další města k rozvoji dobíjecí sítě, a to nejenom v regionu Jizerských hor, ale v celé republice.

Elektromobily jsou nejenom v Česku stále okrajovou záležitostí. Experti nicméně do budoucna čekají růst tohoto sektoru. Nasvědčuje tomu i fakt, že vývoji vozů na elektrický pohon se v současnosti věnuje téměř každá větší automobilová značka.

Video Reportáž Radky Zítkové a Milana Brunclíka
video

Reportáž Radky Zítkové a Milana Brunclíka

Stranou nezůstává ani největší česká automobilka Škoda Auto, která si tuto technologii v současnosti ověřuje na sérii vozidel Octavia E Line. První sériový elektromobil s okřídleným šípem ve znaku by se mohl objevit u prodejců v roce 2014.