Budějovické silnice jsou nejnebezpečnější

České Budějovice – Každé auto, které projíždí kolem Českých Budějovic a nechce sjet z hlavních silnic, musí projet centrem města. Není proto divu, že se právě jihočeská metropole ocitla na čele žebříčku měst České pojišťovny, ve kterých je nejvíce nebezpečný silniční provoz. Hrozí, že Budějovice zůstanou na špici ještě dlouho – ministerstvo dopravy očekává, že stavební povolení na městský obchvat dostane nejdříve za tři roky.

V Českých Budějovicích se sbíhají státní silnice ze všech směrů – od Prahy, Lince, Českého Krumlova i Třeboně. Auta ze všech těchto silnic musí zpravidla vjet do města, i když ve skutečnosti chtějí jejich řidiči dojet jinam. Výsledky tak silného provozu – který navíc letos ještě zahustily uzavírky související s modernizací železničního průtahu – jsou neslavné: Jenom za první pololetí letošního roku se ve stotisícovém krajském městě stala jedna smrtelná nehoda, dalších 24 lidí utrpělo při haváriích těžká zranění. V přepočtu na obyvatele tak jsou podle statistiky České pojišťovny Budějovice nejnebezpečnější v celém Česku. U vrcholu žebříčku se pohybují již osm let.

Policisté potom poukazují na chování řidičů, kteří nehody způsobují – jsou prý příliš bezohlední. „Mezi nejčastější příčiny patří nedání přednosti v jízdě, nesprávné předjíždění, nedodržení bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení,“ shrnula mluvčí policistů Regina Tupá. Podle jihočeského koordinátora BESIPu Václava Koláře se navíc potíže v hustém budějovickém provozu zpravidla řetězí: „V momentě, kdy dojde k dopravní nehodě například na Dlouhé Louce, tak se ucpává celé město, což může následně vyvolávat agresivitu řidičů.“

Video Reportáž Veroniky Kabátové
video

Reportáž Veroniky Kabátové

Pro řidiče, kteří denně postávají v ucpaných Budějovicích, děsí se, kdy nabourají a marně čekají na obchvat, mají přesto pojišťovny jednu dobrou zprávu: V nejnebezpečnějším městě nezdraží povinné ručení více než v jiných velkých městech, nadále zůstávají pouze kategorie Praha, města nad 30 tisíc obyvatel a menší sídla. „V Praze je nehod více, obce s menším počtem obyvatel naopak dlouhodobě vykazují nižší škodní průběh, takže tam je cena pro motoristu nižší,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral. Na sazebníku se nic nezmění přesto, že Praha v indexu bezpečnosti měst figuruje v té lepší polovině. Nejbezpečnějším krajským městem podle pojišťovny jsou Karlovy Vary před Olomoucí a Libercem, nejhůře na tom jsou po Budějovicích Ostrava a Plzeň.

Nebezpečnost silničního provozu
Nebezpečnost silničního provozu