Rachůnkova, Markova, Vašíčkova - Praha má nové ulice

Praha/Zlín - Na památku tragicky zesnulých hokejistů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka nesou nyní tři ulice v pražských Dolních Chabrech jejich jména. Slavnostního aktu se zúčastnil primátor Bohuslav Svoboda a starosta Dolních Chaber Miroslav Malina. 

Hokejisté zemřeli při leteckém neštěstí loni v září. Na počest Karla Rachůnka se navíc večer odehraje exhibiční hokejový zápas. Ve Zlíně se utkají dva jeho týmy - domácí klub a Lokomotiv Jaroslavl. Výtěžek akce bude věnován na dobročinné účely. Rachůnek byl mecenášem například ústavu sociální péče na Velehradě, právě pro ten bude část výtěžku z utkání určena.

Při neštěstí, které se odehrálo při startu letadla hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavl do Minska, zahynul celý hokejový tým a posádka letadla. Všichni tři čeští hokejisté byli na konci loňského roku uvedeni do Síně slávy českého hokeje.

Oficiální vyšetřování nehody vedené Mezistátním leteckým výborem (MAK) skončilo loni v listopadu oznámením, že příčinou tragédie bylo bezděčné brzdění pilota při startu. Posádka prý nebyla dostatečně přeškolena a jeden z pilotů byl pod vlivem léku.

Po tragicky zesnulých hokejistech se jmenují ulice v Dolních Chabrech
Zdroj: ČTK
Autor: Roman Vondrouš
Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek
Zdroj: ČTK
Autor: ČT24