Řidiči si zkracují objížďku, vznikla rozbahněná past

Most – Netrpělivé řidiče neodradí od možnosti zkrátit si cestu téměř nic – ani nebezpečí, že kvůli komplikacím mohou ztratit mnohem více času. Důkazem je louka u hlavní silnice spojující Louny a Most nedaleko obce Skršína. Tamní rekonstrukce mostu odkázala řidiče na delší objížďku – omezení provozu ale vyřešili po svém a zkracují si cestu přes louku. Víkendové deště přitom vytvořily z frekventovaného spoje koridor s hlubokým rozježděným bahnem. Ani to ale neodradilo majitele některých aut od riskantní zkratky.

Kvůli několika ušetřeným minutám na semaforech riskují desítky řidičů poškození auta nebo zapadnutí ve svahu. Původně polní cesta se za dva měsíce změnila v rozbahněný koridor, který je místy přes sto metrů široký a téměř kilometr dlouhý. Dělníci přitom potvrzují, že řada řidičů nebezpečný povrch podcení a v měkkém podloží uvízne.

Bahno na silnici komplikuje život i obecnímu úřadu ve Skršíně. Za dva měsíce, kdy řidiči zkratku využívají, se náklady na úklid projevily v obecním rozpočtu. Dokonce i policie je proti řidičům jezdícím po poli bezmocná. Zkracování podél silnice totiž nemůže nikdo oficiálně zakázat. „Zákon žádným způsobem neupravuje, že by řidič nemohl vjet na pole,“ přiznává mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Řešení situace má v rukou majitel parcely, kterým je podle výpisu z katastru bývalý starosta Chomutova Alexandr Novák. Vlastníka se ale redakci ani představitelům Skršína dosud nepodařilo zkontaktovat. Přestože jízda po poli není přestupkem, policie varuje řidiče, aby zkratkou nejezdili. Riskují totiž kromě svého zdraví i ekologickou havárii způsobenou vyteklým palivem.

Video Reportáž Michala Baraňáka
video

Reportáž Michala Baraňáka