Podvod a zneužití pravomoci. Zastupitelé Krásna se navzájem obviňují

Krásno - Boj mezi zastupiteli Krásna na Sokolovsku se vyhrocuje. Policie obvinila starostu města ze zneužití pravomoci. Jeho předchůdkyně zase čelí obvinění z podvodu. Oba politici vinu odmítají a tvrdí, že jim jde o budoucnost obce.

Starosta měl úmyslně vyřadit ze soutěže firmu, která usilovala o zakázku na opravu střechy radnice. Zakázku měl pak podepsat bez vědomí zastupitelstva. Obvinění si starosta přečetl až z policejního protokolu. Nesouhlasí s nimi. Tvrdí, že zastupitelé o uzavření smlouvy věděli. „Obvinili jsme 56letého muže z Krásna ze zločinu zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí Policie Karlovarského kraje.

„Dostal jsem pravomoce a těch pravomocí samozřejmě jako starosta využívám,“ řekl Miroslav Kirejev (nez.), starosta Krásna. Starosta je přesvědčený, že za vším stojí bývalá starostka, kterou policisté dříve obvinili z podvodu. „Nechala si poslat od určité firmy fakturu na částku zhruba asi 51 tisíc za opravu silnice, která neexistuje,“ řekl Kirejev. 

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

„Ta komunikace existuje. Jednalo se o vysprávku děr na cestě ke koupališti,“ uvedla zastupitelka a bývalá starostka Krásna Lenka Sidorjaková (nez.). Podle ní jsou nejasnosti kolem zakázky na opravu střechy větším problémem a tvrdí, že kvůli tomu město bude muset dotaci vrátit. „Tam se potom počítá penále a v rámci našeho rozpočtu by to mohlo ochromit provoz města,“ uvedla.

Starosta s jejím tvrzením ale nesouhlasí a je přesvědčený, že celá zakázka byla provedena podle pravidel. Lenka Sidorjaková už poslala stížnost úředníkům kraje. Ti by se měli vyjádřit do konce listopadu.