Hostivař, Vršovice i Vysočany dostanou nové tramvajové zastávky

Praha – Několik nových tramvajových zastávek vznikne v Praze. Organizátor veřejné dopravy ROPID nechá vytvořit druhý směr některých dosavadních jednosměrných zastávek, docela nové zastávky tedy vzniknou v rámci rekonstrukcí tramvajových tratí v Poděbradské ulici a u hostivařského obchodního centra.

Rozšíření stávajících či stavbu zcela nových zastávek plánuje ROPID především v jižní a východní části Prahy – v Bělehradské, Švehlově, Moskevské a Poděbradské ulici. V některých případech jde spíše o úvahy, v jiných už existují konkrétní plány.

Zastávka Otakarova, která je dnes obousměrná ve stejnojmenné ulici bude mít novou „kolonii“ ještě za křižovatkou v Bělehradské ulici směrem k I. P. Pavlova. V Bělehradské vznikne ještě jedna nová zastávka, a to Pod Karlovem ve směru k I. P. Pavlova. Dnes je zastávka tohoto jména k dispozici pouze těm, kteří jedou ve směru do Nuslí. V případě úprav Bělehradské ulice jde ale zatím spíše o úvahy k chystané rekonstrukci celé ulice. „Zda budou zřízeny, záleží na konkrétním projektu a prostorových možnostech,“ podotkl mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Blíže mají uskutečnění některé další zastávky. Ve Švehlově ulici v Praze 10 vznikne zastávka Obchodní centrum Hostivař. Před obchodním centrem dnes žádná není, lidé musí chodit na zastávky Na Groši nebo Sídliště Zahradní Město. „V Moskevské ulici se také připravuje změna rozmístění zastávek a především zřízení zastávky na Čechově náměstí ve směru do centra,“ dodal mluvčí Drápal.

Novou zastávku má přislíbenou také Praha 9, vznikne v Poděbradské ulici. „V rámci rekonstrukcí tramvajových tratí se připravuje na základě požadavku Prahy 9 zastávka v Poděbradské ulici mezi Harfou a Podkovářskou,“ přiblížil Filip Drápal.