V nemocnici ve Vrchlabí zasahovala policie

Vrchlabí - V soukromé Česko-německé horské nemocnici ve Vrchlabí na Trutnovsku ráno zasahovala policie. Zaměřila se na zdravotní dokumentaci. Ředitel nemocnice a senátor Vladimír Dryml (SPOZ) zásah označil za absolutně nepřiměřený a žádá Generální inspekci bezpečnostních složek, aby prošetřila postup policistů.

„Opatření jsme provedli na základě oznámení fyzické osoby o náhlém úmrtí ve vrchlabské nemocnici,“ uvedl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský. Bližší informace policie k případu policie s ohledem na pokračující vyšetřování nebude zveřejňovat.

Dryml prohlásil, že odmítá účelové tvrzení policie a soudkyně, že je důvodné podezření, že zdravotní dokumentace, která slouží zároveň jako finanční doklad pro zdravotní pojišťovny, mohla být zničena. Dryml také tvrdí, že došlo k násilnému vniknutí na zdravotnické pracoviště nemocnice v době podávání snídaní a léků diabetikům. „Tím policisté ohrozili zdraví pacientů,“ uvedl Dryml. Považuje za zcela nepřípustné vyžadování zdravotní dokumentace od nepříslušných osob a zastrašování zdravotnického personálu ze strany policie.

Podle Drymla možná jde i o politický útok ze strany policie a justice. „Opakovaně jsem žádal o přezkoumání úředních postupů policie a justice v případě zásahu na Vojenském obranném zpravodajství a Úřadu vlády ČR,“ uvedl Dryml, který po poradě s právníky nemocnice zváží právní kroky proti soudkyni trutnovského soudu a především proti zasahujícím policistům.