Coca-Cola nakonec obří sklad v Praze nepostaví

Praha - Firma Coca-Cola HBC ČR odstoupila od záměru postavit obří skladovací a expediční haly v Praze 14 vedle svého stávajícího výrobního závodu na rozhraní pražských Kyjí a Hostavic. Ustoupila tak protestům městské části a občanských sdružení. Napsal to deník E15.

Praze 14 a občanskému sdružení Za budoucnost Hostavic se nelíbila především velikost objektu a zvýšená, až dvojnásobná nákladní doprava v místě nového skladu. „Předložili jen jeden záměr a nerespektovali naše připomínky. To byl důvod, proč jsme se dostali do poněkud emocionálně vyhraněné komunikace,“ řekl E15 starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09).

Dotyčné území je podle územního plánu připraveno pro průmyslovou zástavbu, takže pokud firma přijde v budoucnu s upraveným plánem haly, městská část o tom bude prý ochotna diskutovat. „Vzhledem k úspěšným úsporným opatřením provedeným jak v distribučním centru v Horních Počernicích, tak ve výrobním závodě v Kyjích jsme se rozhodli nepožádat o analýzu vlivu na životní prostředí (EIA) a k projektu se popřípadě vrátit v budoucnu,“ sdělil E15 mluvčí Coca-Cola HBC ČR Milan Luzum.