Výstavbu turistických zastávek podpořilo ministerstvo životního prostředí, které na podobné projekty ve všech národních parcích vyčlenilo 150 milionů korun. Ministerstvo tak chce přispět k rozvoji návštěvnické infrastruktury v parcích i v jednotlivých obcích.
Pro přístřešky vybralo vedení parku turisticky nejatraktivnější části Šumavy, turisté se do nich budou moci schovat třeba v okolí pramenů Vltavy nebo nedaleko Stožecké kaple. V centrální části Šumavy jsou už turistické přístřešky hotové, na jihu je chce vedení parku dokončit ještě před začátkem zimní sezony.

Vedení šumavského parku dokončuje stavbu turistických přístřešků
NP Šumava chce otevřít informační centra v Praze a Bavorsku
Národní park Šumava chce v příštím roce otevřít dvě nová informační centra. Jedno bude v Praze a druhé v Bavorsku. Národní park tím chce více propagovat Šumavu i v jiných lokalitách. Od příštího roku také bude po Česku jezdit mobilní informační středisko, které má lidem nabízet další zajímavosti o Šumavě. Národní park provozuje na svém území devět informačních středisek a další tři infocentra na území jsou takzvaně partnerská. Mimo Šumavu nabízí informace lidem i ve střediscích v Českých Budějovicích a v Plzni.
Turistům nabízí šumavský národní park taky originální plyšáky: zvířata, která zde žijí
Turisté, kteří dorazí na Šumavu, mají nový koníček. Fotí po Šumavě originální plyšáky z produkce Správy NP a CHKO Šumava, kteří představují 13 druhů původních šumavských živočichů. Kvůli obrovskému zájmu se hračky od poloviny listopadu nově objeví také na e-shopu. Výtěžek z prodeje pomůže při péči o zraněná zvířata ve stanici pro handicapovaná zvířata na Klášterci.