Spor s ruským investorem se v Jenišově vyhrocuje

Jenišov – V Jenišově u Karlových Varů se vyhrocuje spor kolem stavby kritizovaného obytného komplexu. Obec, která ji od začátku odmítá, uspěla u soudu. Stavební úřad proto nařídil zastavení prací. Ruský investor, který začal stavět na základě tehdy údajně platného stavebního povolení, teď počítá škody, které šplhají do desítek milionů.

Video Spor v Jenišově se vyhrocuje
video

Spor v Jenišově se vyhrocuje

Každý měsíc, kdy není možné stavbu provozovat, vzniká investorovi škoda za desítky milionů na zmařeném projektu. Kvůli tomu, že práce stojí, se už zřítil svah u plynové přípojky a voda zatéká do strojoven výtahu, tvrdí zástupci investora. Práce stojí, protože krajský soud před koncem roku rozhodl, že stavební povolení bylo vydáno neoprávněně. Napadl ho sám obecní úřad.

„Obec za to nenese vinu, protože my jsme dva měsíce předtím, než protistrana koupila ty pozemky, řekli, že je to v rozporu s naším územním plánem a že s tím nikdy souhlasit nebudeme,“ uvedl starosta Jenišova Ivan Truksa. Úředníci karlovarského magistrátu kdysi problém posoudili jinak a povolení vydali. 

Právník investora už podal Kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Zároveň se brání proti zastavení prací. Investor chce začít stavět co nejdřív. Proti rozhodnutí karlovarského magistrátu se už proto odvolal ke krajskému úřadu.