Pardubice přišly o druhou významnou ulici, nejhůře bude v létě

Pardubice – Přísné podmínky pro čerpání dotací svedly dohromady dvě velké uzavírky ulic v centru Pardubic. Do probíhající opravy třídy Míru začala ještě rekonstrukce ulic Jana Palacha a 17. listopadu. Prozatím nová uzavírka nezpůsobila vážnější komplikace, horší situaci ale Pardubičtí očekávají v létě, kdy přijde na řadu další etapa s dodatečnými uzavírkami.

Video Práce v Jana Palacha a 17. listopadu potrvají do listopadu
video

Práce v Jana Palacha a 17. listopadu potrvají do listopadu

Rekonstrukce třídy Míru začala v březnu a potrvá celý rok. Souběžně bude probíhat oprava ulic Jana Palacha a 17. listopadu, které jsou součástí výpadovky na Chrudim. První etapa by ještě neměla ve městě způsobit vážnější komplikace, týká se ulice Jana Palacha v úseku Staňkova – Teplého na jihu města, který je možné objet jak po chrudimské státní sinici, tak okolními ulicemi. Uzavírka se zatím netýká MHD, která ulicí Jana Palacha může projíždět.

V dalších etapách ale již bude hůře, uzavřený úsek se postupně bude posouvat k podjezdu pod železnicí a také k třídě Míru, která kvůli své vlastní uzavírce nebude použitelná k objížďce. „Během srpnových víkendů bude nejsložitější uzavírka, jsou na to stanoveny tři víkendy za sebou, jeden je rezervní. O prázdninách očekáváme nejnižší provoz, proto jsou plánovány rekonstrukce křižovatek. Silnice Teplého bude uzavřena pro veškerý provoz včetně městské hromadné dopravy,“ uvedl krajský radní pro dopravu Jaromír Dušek (SPOZ).

Souběh obou uzavírek nastal kvůli dotacím, které kraj (vlastník silnice II/324, jíž procházejí ulice Jana Palacha a 17. listopadu) a město (vlastník třídy Míru) na své projekty dostaly. „My jsme na výběr neměli. Jsou to evropské peníze, takže město má své čerpací období, kraj své čerpací období,“ uvedla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková (ČSSD).

Práce v ulici Jana Palacha by měly skončit v listopadu. Práce na třídě Míru potom budou pokračovat ještě tři měsíce.