Dlouhé týdny kolon u Vyškova končí. Dálnice má zase dva pruhy

Vyškov – Nekonečné kolony v ranní a odpolední špičce a také při každé dopravní nehodě – řidiči mířící od Vyškova do Brna se v posledních týdnech museli obrnit trpělivostí. Oprava úseku dálnice D1 mezi 220. a 215. kilometrem se ale chýlí ke konci. V noci na dnešek proto silničáři znovu zprovoznili dva – byť zúžené – pruhy. Do poloviny prosince má být úsek kompletně hotový.

Trhliny ve vozovce nebo ulomené hrany a rohy betonových desek – po 25 letech intenzivního využívání je úsek dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem ve špatném stavu. Postupná rekonstrukce to ale mění - třeba úsek mezi 220. a 215. kilometrem teď září novotou a silničáři tak v noci na dnešek obnovili provoz ve dvou zúžených pruzích. Kolony, které se v posledních týdnech tvořily na trase z Vyškova do Brna, totiž vznikaly především kvůli tomu, že jediný otevřený pruh nezvládal nápor aut.

I tak řidiči musí ještě do poloviny prosince počítat se zdržením, silničáři totiž ještě potřebují čas na dokončení opravy úseku. „V následujících třech týdnech ještě proběhne výměna středových svodidel a výstavba nových přejezdů. Pokud nám bude přát počasí, tak 14. prosince by měla být dálnice plně průjezdná,“ popsal pracovník ŘSD David Szonbathy. Kvůli zúžení je maximální rychlost v úseku omezena na 80 kilometrů v hodině.

Ředitelství silnic a dálnic chce postupně opravit celý úsek mezi Brnem a Vyškovem. „Vloni se renovoval úsek mezi Rousínovem a Vyškovem, letos práce navázaly na dalších úsecích. V příštím roce plánujeme opravit další úseky dálnice,“ dodala Soňa Křítková, pověřená vedením ŘSD. V příštím roce jsou v plánu hned tři opravy dálnice v tomto úseku.

Opravy dálnice D1 v úseku Brno - Vyškov v roce 2015

  • 199,3 – 204,6 km vlevo
  • 204,6 – 210,0 km vpravo
  • 215,0 – 210,0 km vlevo

(zdroj: ŘSD)