Výbuch plynu zranil čtyři lidi, další dvacítka byla evakuována

Děčín Činžovním domem v Děčíně otřásl kolem 19:30 výbuch plynu. Na místo vyrazili záchranáři. Čtyři lidé byli v důsledku výbuchu zraněni, dalších 20 obyvatel domu policie evakuovala.

K neštěstí došlo v ulici Elišky Krásnohorské nedaleko centra města. „V jednom z bytů pravděpodobně vybuchla propan-butanová láhev. Na místě jsou všechny složky záchranného systému. Čtyři lidé byli zraněni. Dalších 20 jsme evakuovali,“ uvedla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Tři ze zraněných, mezi nimiž naštěstí není nikdo nezletilý, přepravili záchranáři do popáleninového centra na pražských Vinohradech, čtvrtého pak do děčínské nemocnice. „Všichni utrpěli popáleniny na obličeji, trupu a na rukou. Pro jednoho zraněného letěl vrtulník, ostatní jsme převezli vlastními vozy,“ komentoval zákrok mluvčí krajské záchranné služby Petr Bureš.

Některým z evakuovaných zajistila radnice náhradní bydlení v hotelu. Ostatní evakuovaní se přesunuli k příbuzným nebo známým. Dům, který je v soukromém vlastnictví, zůstane prozatím uzavřen. Po příčině výbuchu pátrají hasiči a kriminalisté.