EMS bude provozovat opencard minimálně do ledna

Praha - Minimálně do 8. ledna 2015 bude servis karet opencard dál zajišťovat firma eMoneyServices (EMS) jakožto vlastník majetkových práv k projektu. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a mluvčí EMS Martin Opatrný to řekli po prvním společném jednání. V lednu by se měli sejít znovu už nad konkrétními návrhy řešení kontroverzního projektu. Krnáčova znovu nevyloučila ani možnost dočasného návratu k papírovým kuponům.

Kdy bude o budoucnosti tzv. karty Pražana rozhodnuto definitivně, primátorky hlavního města neřekla. Do Vánoc, jak Praha původně slibovala, to ale prý nebude. „Zástupci EMS nastínili některé možnosti, ale nic konkrétního tam nepadlo. Domluvili jsme se, že 8. 1. se potkáme a oni nám představí nějaký svůj byznysplán, jak tu kartu provozovat, aby nebyla ztrátová. Na základě toho se rozhodneme, jak budeme pokračovat,“ uvedla Krnáčová.

Podle primátorky dvě původně plánovaná setkání s EMS nevyšla, do konce roku proto Praha žádné řešení ohledně opencard sdělit nehodlá. Krnáčová tvrdí, že i přes končící smlouvu mezi EMS a dopravním podnikem cestujícím žádné potíže nehrozí. Ani údajný nedostatek licencí prý není problém. Primátorka zároveň na dotaz novinářů opět nevyloučila možnost dočasného přechodu na papírové kupony.

  • Oldřich Borůvka, redaktor ČT: „Vzhledem k tomu, že smlouva mezi EMS a DPP končí, tak opencard bude fungovat bez jakékoliv smlouvy mezi těmito dvěma stranami. Navíc Praze s největší pravděpodobností v krátké době dojdou licence na možné nové openkarty, čili i v tomto ohledu se bude fungovat v jakémsi provizoriu.“

Zástupci Prahy a EMS se oficiálně sešli poprvé od doby, kdy nová pražská rada zrušila plánovanou arbitráž s EMS. Soud kvůli dluhům Prahy vůči firmě ale podle Opatrného i Krnáčové dál trvá. Další líčení je naplánováno na únor.