Majitel obchodu nepopírá, že obchodoval s neokolkovaným alkoholem. Odmítá však, že by ten jeho někoho otrávil. Z jakého zdroje lihoviny čerpal, se policistům nepodařilo zjistit a on to neprozradil. Trvá na tom, že nakupoval jen ve velkoobchodu nebo v likérce Slavonín. Policisté ale našli metanolem kontaminovanou vodku a rum přímo v jeho obchodě na okraji sídliště v Nedvědově ulici.
Při své obhajobě se omluvil pozůstalým i zákazníkům, kteří skončili v nemocnici. „Je mi jasné, že jsem dělal věci, které se dělat nemají. Alkohol jsem ale neprodával s vědomím, že je na něm něco špatného,“ prohlásil Vejmola, který neoznačené lahve šířil i poté, co celníci u něho našli a zabavili kolem stovky litrů podezřelého alkoholu.

Olomoucký soud řeší otravy metanolem
Advokát František Stratil přesvědčoval soud, že Vejmola skutečně neměl tušení, že by mohly být jeho lihoviny nebezpečné. „Dokazuje to i fakt, že neokolkovaný alkohol sám pil, prodával kamarádům a dokonce daroval otci,“ zdůraznil Stratil. To, že neoznačené lihoviny neprodával každému, potvrdila v policejní výpovědi i prodavačka. Uvedla, že šéf jí nařídil, aby neokolkované zboží prodávala pouze stálým zákazníkům.
Obžaloba je přesvědčena, že prvnímu z nich se právě to stalo osudným na konci října 2012. Třiapadesátiletý muž, kterému obžalovaná levnou vodku prodala, zemřel v nemocnici. Následovaly další otravy. V polovině listopadu nepřežila otravu metanolem také žena z Olomouce. Podle obžaloby i ona pila rum z Vejmolova obchodu. Soud vynese rozsudek 21. ledna.
Případ obchodníka a prodavačky je první z celé kauzy smrtícího alkoholu z Olomouckého kraje, který dospěl k soudu. V regionu se první otravy objevily v září 2012 na Přerovsku, další oběti pak byly na Prostějovsku a poté v Olomouci.