Dopravní podnik v Budějovicích rozšíří portfolio o pouliční lampy

České Budějovice – O veřejné osvětlení se bude v Českých Budějovicích od ledna starat tatáž společnost, která dbá o reklamní poutače, odtahuje auta, vybírá parkovné a také provozuje městskou hromadnou dopravu. Radnice pod novým vedením pokračuje v přidělování obecních zakázek městské firmě. Ta předpokládá, že zisky z dalších činností zmenší její ztrátu z provozování MHD, město by tak mělo ušetřit.

Video Budějovický dopravní podnik převezme správu osvětlení
video

Budějovický dopravní podnik převezme správu osvětlení

Českobudějovický magistrát nezadal svému dopravnímu podniku zakázku na správu veřejného osvětlení přímo, společnost zvítězila ve veřejné soutěži. „Dopravní podnik nabídl nejlepší částku. Když jsme vyhodnocovali soutěž, tak úspory činí 2 miliony 109 tisíc korun ročně,“ uvedl náměstek primátora Pavel Matoušek (ANO). Ředitel dopravního podniku a městský zastupitel Slavoj Dolejš (TOP 09) zdůraznil, že dopravní podnik, který ve městě provozuje autobusovou a také trolejbusovou dopravu, má pro údržbu pouličních lamp veškerou techniku i kvalifikovaný personál.

Pro dopravní podnik je to již třetí úkol, který se netýká MHD. Již dva a půl roku ve spolupráci se strážníky odtahuje špatně zaparkovaná auta a také vybírá parkovné. Snaží se tak získat peníze na zajišťování dopravy. „Každý milion, který dopravní podnik vydělá, je ušetřen v kase města a objeví se v zisku dopravního podniku. Takže o to lze snížit dotaci pro dopravní podnik,“ poukázal primátor Jiří Svoboda (ANO). 

Dopravní podnik chce své aktivity rozšířit i do dalších měst v okolí Českých Budějovic. Chce své služby nabízet i nadále ve správě osvětlení.