„Dlouhodobě čelíme nepřízni Rady Českého rozhlasu vůči multimediálním projektům,“ uvedl Bobek. Podle jeho vyjádření už nebylo možné projekt žádným způsobem rozvíjet a dokonce ani udržovat - a to nikoli proto, že by jeho tvůrcům chyběla invence. „Negativní postoj Rady ČRo k multimediálním projektům a nezájem programového ředitele nás dovedl do situace, kdy nám nezbylo nic jiného, než ukončit naplňování webu Odhalení i přípravu videí,“ sdělil Bobek.
„Jak dlouho bude ještě pokračovat přímý přenos závisí na řadě okolností, počítáme nanejvýš s měsíci. Zdůrazňuji, že jde o vynucené rozhodnutí, měli jsme mimořádný zájem v projektu pokračovat. Ovšem bez podpory a přiměřených prostředků to opravdu není možné,“ dodal.
Je to lež, tvrdí Medek
Podle Medka se ale jedná o lež, protože Bobek za ním už před dvěma měsíci přišel a o zastavení Odhalených jej informoval. Osud projektu je přitom podle Medka čistě a jen v Bobkově kompetenci. „Ukončil to ze své vlastní vůle. Možná z nějaké obavy, ale obava byla vlastní jemu a rozhodl se naprosto sám. Byla a je to jeho kompetence. Kdyby přišel, že to prodlouží nebo že to bude pokračovat, tak to bude pokračovat,“ řekl Medek.
Projekt zvířecí reality show Odhalení spustil rozhlas v listopadu před třemi lety jako projekt ke zlepšení života goril ve volné přírodě a také jako reakci na tehdejší vlnu reality show v soukromých televizích. Kamery snímaly chování goril v pražské zoo a přenášely je na webové stránky projektu. Odhalení ovšem vzbudili pozornost i v zahraničí a zprávy o projektu přinesly desítky světových televizí a agentur.
Občanská iniciativa žádá obnovení projektu
Na podporu projektu nyní vznikla i občanská iniciativa Gorily online v ohrožení. „Jejím cílem je nejen dosáhnout obnovení projektu Odhalení, ale především pomoci vytvořit podmínky a prostor pro to, aby multimediální projekty mohly být i nadále součástí široké nabídky služeb, které Český rozhlas poskytuje svým koncesionářům,“ sdělila Jana Hajduchová.