Klip týdne: Marilyn Manson / Say10

Král kontroverze Marilyn Manson představil tento týden novinku Say10, a jak už je u tohoto zpěváka zvykem, žádné slaďárny se nedočkáte. Tentokrát si však ke spolupráci přizval hvězdu první velikosti, hollywoodskou star Johnnyho Deppa. Řekni deset, řekni Satan. Starý dobrý Marilyn Manson je zpět.
Upozorňujeme, že obsah je vhodný pro uživatele 18+.

To, že Manson a Depp jsou dlouholetí přátelé a parťáci z „mokré čtvrti“, ví každý fanoušek této extravagantní star. S kytarou v ruce bývá Depp dokonce častým hostem jeho vystoupení. Jak by nejspíš vypadala party ve stylu tohoto dua, se můžete přesvědčit v právě prezentovaném novém videoklipu.  

Depp spolu s Mansonem se zde představují jako Kain a Ábel. Protipóly naznačuje i maskování obou protagonistů – jeden v bílém, druhý v černém. Nechybí spoře oděné slečny, masturbace, spousta krve, bible ani oddávání se omamným látkám. Je vlastně jedno, na čí jsi straně – zda dobra, nebo zla. Hříšníci jsme zkrátka všichni. Pod po umělecké stránce perfektním vizuálem je podepsán režisér Bill Yukich.

Manson je svými videoklipy pověstný, většina je cenzurována a má nálepku 18+. Ostatně na extravaganci je celá jeho image založená. Nic mu není svaté, nezná žádná tabu a jeho cílem je šokovat. A i když Say10, jak se mimochodem původně měla jmenovat celá nová deska, jež nakonec dostala název Heaven Upside Down, není jedním z jeho nejkontroverznějších počinů, pořád jde o něco, čeho by se většina hudebníků současné scény neodvážila. 

Kdo by si chtěl krále výstředností a nechutností užít naživo, má možnost už 19. listopadu, kdy vystoupí v pražské Tipsport Aréně. Ačkoli se zpěvák momentálně zotavuje ze zranění, která utrpěl poslední zářijový den při koncertě v newyorské Hammerstein Ballroom, během něhož se na něj zřítila jedna z kulis, pražský koncert by podle posledních informací neměl být ohrožen. 

Profil

Marilyn Manson

Marilyn Manson je americká hudební skupina z kalifornského Hollywoodu. V roce 1989 ji založil zpěvák Brian Hugh Warner (Marilyn Manson) a kytarista Scott Putesky (Daisy Berkowitz) pod názvem Marilyn Manson and the Spooky Kids. Později byl název skupiny zkrácen na Marilyn Manson. Hrají hudební styl, který může být popisován jako neo-glam rock nebo industriální metal. Jejich název demonstruje prolínání dobra a zla. Kombinují zde jména hollywoodské celebrity Marilyn Monroe a masového vraha Charlese Mansona.

Současní členové:
Marilyn Manson (Brian Warner) – zpěv
Tyler Bates – elektrická kytara (2014–2015, 2016–současnost)
Paul Wiley – elektrická kytara pro tour
Gil Sharone – bubeník
Juan Alderete – baskytarista pro tour

Diskografie: 
1994: Portrait of an American Family
1995: Smells Like Children (EP)
1996: Antichrist Superstar
1997: Remix & Repent (EP)
1998: Mechanical Animals
1999: The Last Tour on Earth (živě)
2000: Holy Wood (in the Shadow of the Valley of Death)
2003: The Golden Age of Grotesque
2004: Lest We Forget
2007: Eat me, Drink me
2009: The High End of Low
2012: Born Villain
2015: The Pale Emperor
2017: Heaven Upside Down

zdroj: Wikipedia