Čau Bambini: Emanuele Ridi vezme na Déčku malé diváky do Itálie

Dětský kanál ČT :D vstupuje do své páté sezony s patnácti původními novinkami. Malí diváci se mohou těšit na zábavnou historickou talk show DějePIC!, dočkají se také pokračování vůbec prvního sitcomu pro dětské publikum Mazalové. A známý šéfkuchař Emanuele Ridi se tentokrát promění v majitele stánku s pizzou, za kterým docházejí děti z okolí, a on je učí základy italštiny. Velkým pomocníkem je mu i jeho syn, malý pizzař Giacomo.

Video Šéfkuchař Emanuel Ridi učí na Déčku italsky
video

Šéfkuchař Emanuele Ridi učí na Déčku italsky

„Držíme se zábavně vzdělávací linie, která je pro Déčko zásadní. Jen tak nám vyroste vzdělaná a sebevědomá generace. Na podzim jsme proto připravili například zcela nový kurz italštiny a on-line kurz němčiny. Všechny nově nabyté vědomosti z pořadů si mohou navíc zpětně procvičit také na webu,“ vysvětluje výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.

Do Itálie se děti vypraví prostřednictvím pořadu Čau Bambini, ve kterém bude Emanuele Ridi s dětmi probírat různá témata, a hravou formou se tak naučí slovíčka i fráze. Pizzařský stánek má ještě jednu zajímavou vlastnost – dokáže totiž létat a dostat se tak i s dětmi na konkrétní místa v Itálii, o kterých pizzař Emanuele vypráví.

Z natáčení pořadu Čau bambini
Zdroj: ČT24

„Zajímavé bylo pozorovat děti i Emanuela, když si měli před klíčovací plochou představovat, že jsou na různých místech v Itálii, například pozorovali sopku Etnu nebo se houpali na gondole. To je moc bavilo, ale děti se vždy nejvíc těšily na pizzu a zmrzlinu, obojího se při natáčení snědlo hodně,“ dodává kreativní producent Petr Mühl.

„Natáčení se synem bylo samozřejmě mnohem těžší než spolupráce s ostatními dětmi. Děti si vždy nejvíc dovolí k vlastním rodičům a někdy jsme to měli docela těžké. Ale jsem rád, že jsme si to zažili a Giacomo bude mít krásnou vzpomínku,“ dodává šéfkuchař Emanuele.  

Emanuele Ridi se svým synem Giacomem
Zdroj: ČT24

Úplně první vlastní jazykový kurz přinesl dětem na Déčku Hurvínek, a to angličtinu. Během čtyř let vysílání se malí diváci mohli učit také francouzsky se Strýčkem Tontonem. Teď na podzim se po francouzštině s Bílou paní spouští i Němčina s Bílou paní.