Divadelní hra o smrti princezny Diany zpochybňuje policejní vyšetřování

Londýn – Pravda, lži, Diana. Takový název nese nová divadelní hra z londýnského West Endu. Příběh se vrací do roku 1997, kdy slavná princezna zahynula, a zpochybňuje výsledky policejního vyšetřování. Zároveň tím narušuje idylický obraz královské rodiny, který je po narození prince George médii prezentován.
Video Nová divadelní hra zkoumá smrt Lady Di
video

Nová divadelní hra zkoumá smrt Lady Di

Život princezny Diany nepřestává tvůrce fascinovat ani osmnáct let po její smrti. Některé záhady kolem ní teď údajně rozkrývá zmíněná divadelní hra. Rozvádí totiž několik otázek a konstatuje výsledky vyšetřování. To třeba odhalilo, že sanitka přerušila veškerou komunikaci s nemocnicí v posledních 37 minutách jejího života.

Podle autora Jona Conwaye obsahuje jeho dílo nové informace, které se snažila oficiální místa zatajit. Opíral se o knihu investigativního novináře Johna Morgana nebo rozhovory s lidmi, které byli princezně z Walesu nejblíž. Použil i výpovědi svědků na policii, lékařské záznamy nebo přepisy ze soudní síně.

Princezna DianaRok po rozvodu s princem Charlesem zemřela Diana při autonehodě v Paříži, kde byla se svým novým přítelem Dodi Al- Fayedem. Podle jeho otce milenecký pár zabili tajní agenti na žádost královské rodiny, která tak chtěla zabránit sňatku Diany s muslimem, s kterým údajně čekala dítě. Závěry vyšetřování ale mluví jasně – oba zemřeli, když je pronásledovali paparazzi a jejich auto ve vysoké rychlosti havarovalo.


Divadelní kus potěšil leckteré britské žurnalisty. „Všichni se v posledních měsících radují, protože se narodil princ George a všechny zprávy o Buckinghamském paláci jsou až příliš dobré. Proto se musí vyhrabat některé z těch starých špinavých zpráv,“ prohlásil novinář Thomas Kielinger. Královská rodina se k ničemu nevyjádřila.