Hana Hegerová převzala diamantovou desku Supraphonu

Praha - Šansoniérka Hana Hegerová, která 20. října oslavila osmdesátiny, dnes v Praze od zástupců vydavatelství Supraphon převzala diamantovou desku za 1 580 000 prodaných nosičů. Stejné ocenění za úspěšný prodej získali Karel Gott, Jiří Suchý, Jiří Schelinger, Karel Svoboda, skupina Olympic nebo zástupci Divadla Spejbla a Hurvínka.

Přestože letos ohlásila Hana Hegerová konec veřejného vystupování, dnes připustila, že se zcela nevzdává myšlenky na nové nahrávky. Doma má například dosud nezhudebněný text Michala Horáčka. „Spolupráce s paní Hegerovou byla úžasná věc, která v podstatě vyplnila většinu času mého muzikantského života,“ podotkl Petr Malásek, který dvě desítky let vedl doprovodnou skupinu Hegerové. Společně absolvovali kolem 2 500 originálních koncertů, kdy každý z nich byl něčím svébytný. „Byla to krásná nejen muzikantská, ale i lidská škola, protože být po boku takové dámy je pro život vždy přínosné,“ dodal Malásek.

Zpěvačka připravuje svou biografii

Hana Hegerová slavila své kulaté narozeniny tak, jak to má nejraději, v kruhu nejbližší rodiny, kapely, přátel a spolupracovníků. Dárky nejen přijímala, ale ke svému jubileu i dva pro své fanoušky připravila. První v podobě DVD PASIÁNS s podtitulem Písně a dokumenty 1962 – 1994, které vydal Supraphon. Druhý dárek je sice ještě ve stádiu vzniku, ale určitě bude stát za to. Již několik měsíců připravuje s jedním z přátel, Tomášem Padevětem, absolutně první autorizovanou knihu o sobě.

Publikace bude obsahovat unikátní informace z jejího života, a to jak profesního, tak osobního, které ještě nebyly nikdy uveřejněny. Navíc doplněné o rozhovory s nejbližšími spolupracovníky, přáteli a rodinou. Autor také pečlivě vybírá z archivních dokumentů a fotografií to nejlepší. Konečně tak vyjde kniha, která přinese osobní pohled interpretky a nahradí dosud vydané a neautorizované knihy, většinou sepsané bez vědomí Hany Hegerové, z různých novinových výstřižků.

Od jedné takové „publikace“, která se objevuje v tyto dny, se paní Hegerová distancuje.