Korejský pop „pod vocasem“

Praha - Svatý Václav v neděli dopoledne možná nevěřil vlastním kamenným uším - u jeho sochy se totiž sešli čeští fanoušci korejského popu a krátce před polednem zatancovali na písně svých korejských idolů. Následovala soutěž v popové hudbě - jak jinak než korejské.

„Je to jiný styl. A hlavně - co si budeme povídat - kluci jsou tam hezcí, holky jsou tam hezké. Mají strašně krásné hlasy. Výšky, které vyzpívají, jsou úplně unikátní. To žádný Američan prostě nevyzpívá,“ popsala jedna z účastnic, co ji na korejském popu tak zaujalo.

Podle pořadatelky Anety Šubrtové ze sdružení Czech Hallyu Wave zájem mladých lidí o Asii - a to hlavně o Japonsko a Koreu - roste. Přibývá prý i těch, kteří se hlásí na univerzitu na studium o těchto zemích. „Akci jsme loni dělali poprvé pro fanoušky v Česku, kteří se zajímají o Koreu - nejen o hudbu, ale také o filmy, dramata a celkově. Minulý rok jsme měli kolem sto či 150 lidí, letos už kolem dvou set. A to plno lidí nepřišlo, jiní o akci nevěděli,“ podotkla.

Taneční flashmob milovníků korejského popu
Taneční flashmob milovníků korejského popu

České fanynky a fanoušky korejských kapel uvidí i korejští diváci. Akci totiž zaznamenávala jedna tamní televizní stanice. Korejskému publiku by se mohl představit také český vítěz letošní soutěže v K-Popu. Koná se podle Šubrtové ve třech desítkách zemí. Z jejich výherců pak porota vybere 15 finalistů. Korejští diváci pak v on-line hlasování rozhodnou o nejlepším.