Klauniáda v plynojemu. La Putyka hraje v Ostravě

Ostrava - Nejznámější český soubor nového cirkusu La Putyka zahájí dnes večer v Ostravě jedinečnou přehlídku své tvorby – během deseti dní předvede v hale Gong čtveřici představení, mezi nimi i to neznámější La Putyka. Ani loňská derniéra nemohla zamezit tomu, aby se hra opět dostala na program. Díky zájmu diváků se opět objevila na seznamu představení.

Přehlídka v Ostravě se protáhne až do úterý 9. dubna. Přestože soubor vystupoval už i za hranicemi (třeba v Šanghaji, Sydney nebo v Edinburghu), vidět jejich kousky mají nejčastěji Pražané. Pro svůj nynější festival si ale pronajali prostor bývalého vítkovického plynojemu.

„Kromě letních Colours jsme zatím v Ostravě nehráli. Máme radost, že poprvé samostatně to bude se všemi našimi představeními a navíc v tomto úžasném industriálním prostředí, kam se nový cirkus skvěle hodí,“ říká principál souboru Rostislav Novák. 

„Cirk La Putyka nás hned uchvátil a brzy se nám podařilo společně sladit volné termíny. Jsme rádi, že díky nám mohou ostravští diváci vidět to nejlepší z nového cirkusu,“ přidal se ředitel Dolní oblasti Vítkovic Petr Koudela.

Nové prostory prý zaručují určité inovace. „Přizpůsobili jsme svá představení tomuto prostoru, takže i ti, kdo je znají odjinud, budou překvapeni, co uvidí,“ slibuje dále Novák. Mimo zmíněného představení La Putyka uvidí Ostravané také vystoupení Up'End'Down, Slapstick Sonata a nejnovější Risk, který měl premiéru teprve letos v lednu.

Více informací hledejte na webu La Putyka v Ostravě.