Vánoční rytmy jinak: Gospelové Vánoce ve Zlíně

Zlín – Vánoční písně v podání sboru The Washington Gospel Singers zněly kostelem svatých Filipa a Jakuba ve Zlíně. Už třináct let jezdí v adventním čase do Česka na turné gospeloví zpěváci. Letos padla volba na sbor vedený Natem Brownem.

Černošská hudba plná energie v úterý večer rozezpívala a roztančila zlínský kostel svatých Filipa a Jakuba. Pořadatelé tam Gospelové Vánoce přivezli už potřinácté. A stejně jako v předchozích letech i tentokrát američtí hudebníci koncert zcela vyprodali. „Zpočátku byli lidé trošku nedůvěřiví. Nedokázali si představit, že v kostele, ve kterém se nacházíme, mohou tleskat, zpívat, mohou se pohybovat,“ popsal české pochyby pořadatel David Mlčoch.

Jde o to přinést radost

Energické vystoupení však publikum nakonec vždycky strhne. Gospeloví sólisté souboru The Washington Gospel Singers zpívají o Bohu, modlitbách a evangeliích. Sbor do Zlína zavítal poprvé. Jeho dirigent, jeden z nejslavnějších gospelových zpěváků světa Nate Brown, už ve městě byl, i když s jiným souborem.

„Během turné nám jde o to, abychom lidem dokázali přinést radost. Přinášíme radost prostřednictvím tónů gospelové hudby a prostřednictvím poselství obsaženého v této hudbě,“ řekl sbormistr Nate Brown.

Video Gospel ve Zlíně
video

Gospel ve Zlíně

Gospel ve Zlíně

18.12.

NO COMMENT: Gospelové Vánoce ve Zlíně