Hlad po zaměstnancích neklesá, naopak se nábory firem ještě zvýší

Čeští zaměstnavatelé plánují ve třetím čtvrtletí 2018 nadále nabírat nové zaměstnance, dokonce více než v předchozím období. Z pravidelného průzkumu společnosti Manpower mezi 750 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru vyplývá, že přijímat nové zaměstnance plánuje osm procent zaměstnavatelů, naopak dvě procenta očekávají snižování počtu zaměstnanců. 

Na 87 procent oslovených uvedlo, že během druhého čtvrtletí změnu nechystá. Čistý index trhu práce tak činí plus šest procent, v předchozím čtvrtletí to bylo plus dvě procenta.

„Náš průzkum potvrzuje, že firmy budou pokračovat v náborech a nezaměstnanost bude klesat. V minulém období jsme zaznamenali mírné zpomalení náborového tempa, ale třetí čtvrtletí bude opět vrcholem na trhu práce, kdy firmy nabírají nejvíce zaměstnanců a nezaměstnanost je nejnižší v ročním cyklu,“ uvedla generální ředitelka ManpowerGroup ČR Jaroslava Rezlerová.

Zaměstnavatelé ve všech kategoriích podniků podle velikosti očekávají nárůst počtu pracovních sil. Nejvíce nabírají zaměstnavatelé velkých společností s čistým indexem trhu práce 30 procent, významně roste optimismus i ve středních firmách s čistým indexem 26 procent. Tradičně nižší optimismus je u malých podniků s čistým indexem devět procent a v mikropodnicích pod deset zaměstnanců s indexem čtyři procenta.

Nejvíce chtějí nabírat hotely a restaurace

Zaměstnavatelé v osmi z deseti odvětví předpovídají pro nadcházející čtvrtletí zvyšování počtu pracovních sil. Nejsilnější náborové plány předpovídají zaměstnavatelé v ubytování a stravování s indexem patnáct procent a ve výrobě a rozvodu elektřiny, plynu a vody s indexem o procento nižším. Velkoobchod a maloobchod vykazuje index osm procent.

Zajímavé je to, že zpracovatelský průmysl jako celek zaznamenává již od konce roku 2017 mírný pokles, a to i přesto, že v automobilovém průmyslu jsou u velkých firem trvalé nárůsty zaměstnanců. Druhým sektorem s negativním výhledem v náborech je těžba nerostných surovin s indexem minus šest procent.

Zaměstnavatelé ve všech třech regionech očekávají v příštím čtvrtletí nárůst počtu zaměstnaných lidí. Nejpovzbudivější zprávy přichází již od roku 2015 z Moravy, kde byl index 15 procent, zatímco Čechy a Praha vykazují nižší optimismus s indexem tři, respektive dvě procenta. V porovnání s předchozím čtvrtletím zaměstnavatelé na Moravě hlásí nárůst indexu o 14 procentních bodů, v Praze a v Čechách zůstává nezměněn.

Výsledky ukazují na to, že i přes nejistý geopolitický výhled si tři čtvrtiny zaměstnavatelů z globálního hlediska zachovávají optimismus a v různé míře plánují nárůst počtu pracovních sil. Výjimku tvoří Itálie, kde je index za poslední dvě čtvrtletí negativní.

Příkladem výrazného optimismu jsou zaměstnavatelé ve Finsku, kde je index nejvyšší od začátku provádění průzkumu před šesti lety. V Číně očekávají nejsilnější náborové prostředí za poslední tři roky. Oproti tomu Panama hlásí nejslabší náborové plány od začátku provádění průzkumu v roce 2010 a předpověď na Novém Zélandu je nejpesimističtější od roku 2009.